Cache directory "/var/www/virtual/astrodebata/wp-content/plugins/ttftitles/cache" is not writable.Aktualna področja astronomije

Gal Matijevič

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za matematiko in fiziko

torek, 24. 11. 2009, ob 14h v F6

Ob pregledovanju prispevkov na spletni strani astro-ph (arxiv.org/archive/astro-ph/) je mogoče razbrati, da se članki z nekaterih področji astronomije pojavljajo pogosteje kot z drugih. Bralcu se hitro zastavi vprašanje, ali je morda za uspešno delo potrebno slediti trendu? Na debati bomo skupaj poskusili najti odgovor, poleg tega pa še skušali ugotoviti, kako pomembna je izbira področja na začetku astronomske kariere in kako izbrati primeren podiplomski študij ali temo za seminarsko nalogo.

Vabljeni seveda vsi, še posebej pa izkušenejši kolegi in študenti, ki jih morda zanima nadaljevanje študija astronomije.